Komplex térségi verseny

2015. május 11. 06:28:19  nyomtatási kép
Az iskola alsós munkaközössége az idén harmadszor hívta meg a környék iskoláinak kisdiákjait komplex vetélkedőre. Ez a korábbi „Vasmatek” és „Vasmagyar” vetélkedők utódja. Míg régen egyénileg versenyeztek a gyerekek, most második, harmadik és negyedik osztályosokból álló csapatokat alkottak iskolánként.  A tantárgyak kibővültek környezetismerettel. Így a gyerekek szívesebben versenyeznek és közösen talán jobb is versenytapasztalatot szerezni.  Ezen a délutánon résztvevők nemcsak tantárgyi tudásukat mérhették össze, hanem mozgásos feladatokban ügyességüket is.  A Víz világnapját követően ebben a formában is szerették volna a szervezők felhívni a gyerekek figyelmét a vizek védelmére, a takarékosságra, a vízfogyasztás fontosságára. Rábahídvég, Alsóújlak, Győrvár és két vasvári csapat töltötte a délutánt az aulában az Módli Istvánné irányította alsós munkaközösség által összeállított vízzel kapcsolatos feladatok megoldásával.  A vetélkedőt Németh Éva ökoiskola felelős vezette és a tanító nénik pedig lelkesítették a csapatokat. Dalok gyűjtése, éneklése, a víz jellemzőivel kapcsolatos totó, közmondások összeállítása, párosítása a vízzel szerepelt.  Oldottak meg matematikai tesztet, fejtettek rejtvényt döntöttek igaz-hamis állításokról. Nagy izgalommal meregettek szörpöt kanállal egyik pohárból a másikba, mocsarat jártak és amíg a zsűri értékelt flakontekéztek. A díjakat igazgatónő, Sejberné Szabó Marianna adta át. Az első két helyet iskolánk csapatai szerezték meg: a Vízitündérek és Buborék, harmadik Rábahídvég – Vízivilág, negyedik Győrvár Eszes, ötödik Alsóújlak Fantasztikus négyese, hatodik a győrvári Csodacsapat  lett. A zsűriben iskolánk igazgatója és tanára mellett nyugdíjas kollégáinkat is meghívtuk., akik örömmel tettek eleget kérésünknek. A délután során a gyerekek vízadagoló automatából fogyaszthattak friss ivóvizet. Reméljük, hogy mindenki  jól érezte magát ezen a mozgalmas délutánon. 
Alsós munkaközösség

Program
2020. szeptember 26. szombat
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
27
28
29
30
Időjárás
Facebook

Keresés
Fotók: Laki László (címlapképek), Pogács Mónika (polgármesteri fotó)