V. Nemzetközi Színjátszó Fesztivál - Vasvár programterve

2006. március 29. 21:46:23  nyomtatási kép

A zsűri tagjai lesznek:
 
 Laczó Henrietta - jelmez- és díszlettervező
 Zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház
 Szekeres Krisztina - színművésznő, újságíró
 Vidnyánszky Józsefné - rendező
 Beregszászi Illyés Gyula Magyar Nemzeti Színház Gyermekstúdiójának vezetője
 Katona Imre - rendező, dramaturg
 Pataki András - rendező
 Forrás Színház - Győr
 
 
 
 április 28. péntek
 
 
 
16.00 megnyitó
 köszöntőt mond:
 helyszín: Dísz tér
 
16.30 Tabarin: Vértelen véreshurkák
 zenés komédia
 INTERLUDUS drámacsoport - Székesfehérvár
 rendezte: Gyenei Magdolna
 helyszín: Dísz tér
 eső esetén: Zöldfa pince
 
17.00 szünet
 
17.30 Dušan Kova?evi?: A maratonfutók tiszteletkört futnak
 fekete komédia
 Diáxszínpad - Lendva (Szlovénia)
 rendezte: Mess Attila
 helyszín: Kardos László Általános Iskola
 
19.00 szünet, vacsora
 
20.00 Szapphó
 verses, zenés, színpadi vízió
 T.M. Stúdió - Pápa
 rendezte: Csukárdi Sándor
 helyszín: Zöldfa pince
 
20.40 szünet
 
21.00 Kabaré-est
 Eplényi Ifjúsági Színjátszó Csoport
 rendezte: Balogh Norbert
 helyszín: Kardos László Általános Iskola
 
22.00 szünet
 
22.30 Koncert
 játszik: Nyugati Régió
 helyszín: Kardos László Általános Iskola


 április 29. szombat

9.30 Géczi István: "Gyimesi Vadvirág"
 három felvonásos népszínmű
 Gyimesbükki Népi Hagyományokat Őrző Színjátszó Csoport
 rendezte: Antalné Tankó Mária
 /támogatta: Hargita Megye Önkormányzata, Lépések Színekben és Formákban Művészeti Alapítvány/
 helyszín: Kardos László Általános Iskola
 
11.30 Értékelés (péntek, szombat de.)
 
13.00 ebéd
 
14.00 Endrődi Virág: Merénylet
 dráma
 Mozaik Stúdió - alternatív színjátszó csoport - Budapest
 rendezte: Veres Wanda
 helyszín: Mozi
 
14.50 szünet

15.30 Dino Buzzati: Képes Poéma
 Forgó Színpad
 Pécs MJV Integrált Nappali Szociális Intézményének Színköre
 rendezte: Tilesch Nándor
 helyszín: Kardos László Általános Iskola

16.15 szünet
 
16.30 William Shakespeare: Shakespeare monológok
 dráma
 Lórántffy Színházi Csoport - Kaposvár
 rendezte: Lukács Zoltán
 helyszín: Városi Zeneiskola
 
17.30 szünet
 
18.00 ismeretlen francia szerzők: Középkori Lüszisztraté
 komédia
 Ferrum Színházi Társulás - Szombathely
 rendezte: Barasits Árpád és Török Gábor
 helyszín: Kardos László Általános Iskola
 
19.00 szünet, vacsora

20.00 Eugenie Labiche: Ilyen a világ
 komédia
 Vasvári Színi Egylet
 rendezte: Gergye Rezső
 helyszín: Kardos László Általános Iskola

20.50 szünet

21.21 Petőfi Sándor - Simon István: A helység kalapácsa
 vígeposz
 Alig Színpad - Veszprém
 helyszín: Szentkút
 eső esetén: Kardos László Általános Iskola
 
22.15 Koncert
 Rolling Rocks - Vavsár
 Steamy - Nyugat Magyarország
 április 30. vasárnap
 
10.00 értékelés (szombat)
 
13.00 ebéd
 
14.00 Rejtő Jenő: Herkules Bonbon
 bohózat
 Eplényi Komédiás Egylet
 rendezte: Piller Csaba
 helyszín: Kardos László Általános Iskola
 
 
14.45 szünet
 
15.15 Ördögszerető
 szerkesztett népi játék
 Pöttyös Hagyományőrző Gyermekcsoport - Csehimindszent
 rendezte: Horváth Barnabásné
 helyszín: Kardos László Általános Iskola
 
15.35 szünet
 
15.45 Baranyi Ferenc: A lónak vélt menyasszony
 népi komédia
 Játszókák - Csehimindszent
 rendezte: Horváth Barnabásné
 helyszín: Kardos László Általános Iskola
 
16.15 szünet
 
16.45 Déry Tibor - Mihálka György: A cirkusz
 szomorújáték
 Hunyadi János Átalános Iskola Színjátszó Csoportja - Kecskemét
 rendezte: Pölös János
 helyszín: Kardos László Általános Iskola
 
17.05 szünet
 
17.30 Lautréamont, (Isidore Ducasse conti de): Maldoror
 színházterápiás bemutató
 Megálló Csoport - Budapest
 rendezte: Megálló csoport
 helyszín: Kardos László Általános Iskola
 
18.15 szünet, vacsora
 
19.00 Rupay Kornél: Koncert
 életjáték
 Fészek Színház - Agárd
 rendezte: Cziczó Attila
 helyszín: Kardos László Általános Iskola
 
19.25 szünet
 
19.45 Frinsel Johann: A koporsókészítő karácsonya
 dráma
 AHA Színpad - Budapest
 rendezte: Füsti Molnár Sándor
 helyszín: Kardos László Általános Iskola
 
20.15 szünet
 
20.30 Gianni Rodari: A varázslatos gondola
 commedia dell'arte
 Soltis Lajos Színház - Celldömölk
 játékmesterek: Bruckner Roland, B. Péter Pál
 helyszín: Kardos László Általános Iskola
 
22.00 Koncert - buli
 zenél az Epizód Zenekar
 
 május 1. hétfő
 
10.00 értékelés
 
13.00 ebéd
 
14.00 eredményhirdetés, díjkiosztás
 közreműködik: Hórukk! Színpad - Vép
 
15.00 könnyes búcsú
 
 
 
 szponzorok - támogatók
 NKÖM, NKA, Vasvár Város Önkormányzata,
 Vas Megyei  Közgyűlés Közművelődési- és Ifjúsági Bizottsága
 
 
 
 
 
 
 szervező:
 Városi Művelődési Ház
 
 Felvilágosítás
 9800 Vasvár,Bartók Béla u. 4.
 telefon/fax: 94/573-070
 e-mail: postmaster@vasmuv.axelero.net
 
 A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!

Program
2021. február 25. csütörtök
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Időjárás
Facebook

Keresés
Fotók: Laki László (címlapképek), Pogács Mónika (polgármesteri fotó)